KOÇLUK

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyerek başlamak istedim. “Koçluk sürecinde beni ne bekliyor?” diyorsan;

Kendinle olan iletişiminden başlayarak, iç barışını arttırmak, hayatla bağını güçlendirmek, kendi hayatının sorumluluğunu alarak ömrünü verimli, keyifli ve anlamlı geçirmeni sağlayacak çalışmalar yapacağız.

Adım adım hayallerini hedefe dönüştürüp, planlayıp uygulayabileceksin. Kendi hayatının sorumluluğunu alarak  yönetebileceksin.

Bu okudukların senin kendi yolculuğuna çıkman için yeterli değilse okumaya devam edebilirsin…

Hepimizin ortak istekleri var.  Hayatımızı anlamlı yaşamak, hedeflerimizi ve isteklerimizi gerçekleştirmek, üretmek, değerli olmak istiyoruz. Kendi gerçekliğimiz içinde, uygun , keyifli ve anlamlı bir hayatı yaşayabilmek için harekete geçebilmek istiyoruz.

Bu isteklerimizi yaşayabilmek için değişmek, değişim için ise uğraşı ve emek gerekiyor. Sadece bilmek veya iç görü geliştirmek değişim için yeterli olmuyor. Bu bilgileri ve iç görüyü kendi hayatımızın içinde deneyimlemek ve sonuçlarına göre yeniden yapılandırmak gerçek dönüşümü sağlamamız için önemli rol oynuyor. Kendi yoğurt yeme şekillerimizi bulmamız ya da yoğurt yemek isteyip istemediğimiz hakkında  gözlemlerimiz önemli…

Bir yerden bir yere hareket edebilmek için nasıl ki navigasyonda, iki referans noktası belirliyorsak, hayatımızın herhangi bir alanında da karar alırken, seçim yaparken, harekete geçerken de en az iki noktaya ihtiyacımız var. Birincisi başlangıç noktamız, yani “kendini tanıma”, ikincisi varış noktamız yani, “hayallerimiz, hedeflerimiz, amaçlarımız”…

Koçluk, günümüzde bireysel, yönetici, kurumsal ve bu gibi isimler alarak branşlaşmış gibi görünse de, insan olarak hepimizin toplumsal kimlik veya rollerinden ayrı insan olduğumuz gerçeği ile bütünsel koçluk uygulamasına inanıyorum. Bu çerçevede danışanlarım ile belirlediğimiz yol haritası üzerinden, bireysel veya grup olarak koçluk hizmeti veriyorum.

Kimlerle çalışıyorum?

Bireyler, KOBİler, Girişimciler, Öğrenciler, Ekipler, Takımlar…

Koçluk süreci nasıl işliyor?

İlk tanışma görüşmesi ücretsiz olup yaklaşık 30 dakika sürüyor. Bu görüşmede kişiye özel yol haritası çıkartarak süreci birlikte planlıyoruz. Görüşme periyotlarına birlikte karar veriyoruz. Kişiye veya gruplara özel süreçler tasarlıyoruz.

Koçluk hizmetinden fayda sağlayan kişilerin temel soruları:

 • Hayatımda bir değişiklik istiyorum, ancak nereden başlayacağımı bilmiyorum?
 • Hayatımda bir değişiklik istiyorum, ancak ne istediğimi bilmiyorum?
 • İki karar arasında kaldım, benim için hangisi daha iyi olacak? Bilmek istiyorum.
 • Hedefim belli. Ben buna ulaşmak istiyorum.
 • Hedefim yok. Olması için ne yapabilirim?
 • Hayallerim var. Bunları gerçekleştirmek için neler yapabilirim?
 • Hayalim beklentim yok. Bir yerden başlamak istiyorum.
 • Var olan ilişkilerimi daha da iyileştirsem ne güzel olur.
 • İş hayatındaki başarıları arttırmak istiyorum.
 • Kendime bir kariyer planı yapmak istiyorum. 
 • Ve daha niceleri….

Senin kafanda da bu sorular dönüyorsa birlikte cevaplarını bulabiliriz…

 

 

X